Methodist - tel.:  788 445 070 788 445 070

Gliwice ul. Kłodnicka 3

Kim jesteśmy? Nasz historia i dziedzictwo.

METODYŚCI, to przede wszystkim Kościół, ale nie tylko. To również bardzo dobrze znana w całym kraju Szkoła Języka Angielskiego – English Language College.

Kiedy w 1919 roku do Polski przybyli pierwsi metodystyczni misjonarze z The Methodist Church Episcopal South, rozpoczęli swoją charytatywną działalność od nauczania zawodów, tak aby ludzie mogli na siebie zarabiać. Ich największym projektem stała się właśnie English Language College w Warszawie, która działa do dzisiaj. Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu powstały także filie : w Katowicach, Gliwicach, Ełku, Grudziądzu i Krakowie.

English Language College przetrwała okres wojny i późniejsze trudne lata, kiedy to władza wielokrotnie próbowała szkołę zamknąć.

Po wojnie Szkoła stała się bezkonkurencyjna w zakresie nauczania języka angielskiego dzięki wysoko wykwalifikowanej kadrze lektorów, metodyce nauczania i dostosowaniu do potrzeb słuchaczy. Kiedyś do Szkoły uczęszczali tylko dorośli. Następnie Szkoła zwiększyła swoją ofertę o nauczanie dzieci i młodzieży.
szkoła angielskiego gliwice
Gliwicka Szkoła Języka Angielskiego Metodystów cieszy się po dzień dzisiejszy dużym zainteresowaniem wśród wszystkich grup wiekowych. Bazując na ponad 40 letnim doświadczeniu stara się jednak uatrakcyjniać swoją ofertę edukacyjną zgodnie z duchem czasów.

Walorem Gliwickiej szkoły jest również jej atrakcyjne usytuowanie, w samym centrum miasta i w starym, zabytkowym budynku mieszczącym również Kościół Metodystów.

Szkoła Języka Angielskiego ♦ kursy językowe ♦ nauka angielskiego ♦ Gliwice

strzałka do góry