Kim jesteśmy?

METODYŚCI, to przede wszystkim Kościół, ale nie tylko. To również bardzo dobrze znana w całym kraju Szkoła Języka Angielskiego – English Language College.

Kiedy w 1919 roku do Polski przybyli pierwsi metodystyczni misjonarze z The Methodist Church Episcopal South, rozpoczęli swoją charytatywną działalność od nauczania zawodów, tak aby ludzie mogli na siebie zarabiać. Ich największym projektem stała się właśnie English Language College w Warszawie, która działa do dzisiaj. Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu powstały także filie : w Katowicach, Gliwicach, Ełku, Grudziądzu i Krakowie.

English Language College przetrwała okres wojny i późniejsze trudne lata, kiedy to władza wielokrotnie próbowała szkołę zamknąć.

Po wojnie Szkoła stała się bezkonkurencyjna w zakresie nauczania języka angielskiego dzięki wysoko wykwalifikowanej kadrze lektorów, metodyce nauczania i dostosowaniu do potrzeb słuchaczy. Kiedyś do Szkoły uczęszczali tylko dorośli. Następnie Szkoła zwiększyła swoją ofertę o nauczanie dzieci i młodzieży.

Gliwicka filia English Language College cieszy się po dzień dzisiejszy dużym zainteresowaniem wśród wszystkich grup wiekowych.Bazując na wieloletnim doświadczeniu stara się jednak uatrakcyjniać swoją ofertę edukacyjną zgodnie z duchem czasów.

Walorem Gliwickiej English Language College jest również jej atrakcyjne usytuowanie, w samym centrum miasta i w starym, zabytkowym budynku mieszczącym również Kościół Metodystów.

Obecnie naszym dyrektorem i zarazem pastorem Kościoła Metodystów jest Ks. Krzysztof Kłusek.